Jak poprawnie zadbać o wannę z hydromasażem.

Kąpiel w wannie z hydromasażem ma niewątpliwie zbawienny wpływ dla naszej kondycji fizycznej oraz psychicznej. Aby ten pozytywny efekt utrzymać, musimy pamiętać o odpowiednim podejściu do higieny korzystania z takiego sprzętu.

Utarło się już, że utrzymanie wanny spa jest trudne i czasochłonne. Mit ten ma swoje korzenie w doświadczeniach właścicieli modeli takich wanien sprzed lat. Dziś sytuacja jest diametralnie inna, urządzenia te mają moduły pomagające utrzymać czystość wody oraz elementów wanny. Precyzyjne filtry utrzymują pompy w najwyższej sprawności a te ostatnie nie wymagają ingerencji zwykłego użytkownika latami.

Szereg profesjonalnych środków chemicznych do czyszczenia samych urządzeń ale również do uzdatniania wody, pozwala na bezstresowe używanie wanien przez wiele lat bez potrzeby serwisowania (za wyjątkiem wymiany filtrów – którą zresztą można przeprowadzać samodzielnie ).

Wydłużeniu poprawnego funkcjonowania wanny z hydromasażem niewątpliwie sprzyja używanie odpowiednich środków takich jak atestowane uzdatniacze wody czy też zgodne z wymogami olejki eteryczne do aromaterapii. Używanie substancji bez atestów wiąże się z ryzykiem przedwczesnego zużycia filtrów a czasem nawet uszkodzenia elementów i koniecznością dokonania napraw.

Gdy jednak to nastąpi, nie należy się zbytnio martwić gdyż renomowani producenci dojeżdżają na miejsce i naprawiają praktycznie wszystkie elementy takich urządzeń od ręki. Przy zakupie warto zwrócić uwagę na rodzaj gwarancji oraz sprawdzić jakie elementy obejmuje ona na odpowiedni czas. Dobre jakościowo materiały powinny posiadać minimum 2 letnią gwarancję, niektórzy producenci dają gwarancję nawet na 10 lat, na poszczególne elementy, na przykład konstrukcje lub 5 lat na powłokę akrylową!

Nie polecamy kupna produktów bez odpowiedniej gwarancji, są one tańsze lecz różnica ceny wynika z braku odpowiedniego serwisu oraz niskiej jakości materiałów użytych do wykonania urządzenia.

Wypoczywajcie zdrowo!